Bordslampa empirestil
Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
BORDSLAMPA, brons, empirestil, 1900-talets första hälft, skärm av grönmålad plåt med mässingsdekor i form av änglar, tre ljusarmar, total höjd 60 cm
Zustandsbeschreibung
Skärmen med repor, smärre slitage
665749
2019-08-01