Bordslampa empirestil

Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPA, brons, empirestil, 1900-talets första hälft, skärm av grönmålad plåt med mässingsdekor i form av änglar, tre ljusarmar, total höjd 60 cm

Zustandsbeschreibung

Skärmen med repor, smärre slitage

665749

2019-08-01