Berndt Friberg vas
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): Vas, Gustavsberg, stengods, blank glasyr i oxblod med grön spiralformad dekor på livet, signerad Friberg Gustavsbergs studio samt daterad 1976, höjd ca 14 cm
SMärre slitage
665861
2019-08-05