Violin Tyskland / Böhmen
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
VIOLIN, en tysk/böhmisk violin från 1800-talet. Instrument har drakhuvud och saknar etikett. Korpuslängden är 355 m.m, tot längd 61,5 cm, senare väska medföljer (med nycklar).
Värderad till 28 000 kr av Sebastian Skarp Violinateljé, den 8:e oktober 2018.
Tema: Violiner och stråkar
Bruksslitage. Ev. senare drakhuvud.
665931
2019-08-16