Skåp Jugend Art Nouveau
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, 1920-/30-tal, jugend / Art Nouveau, stomme i massiv betsad ek, 2-dealat, överdelen med central vitrinsektion med blyglasfönster samt. 2 flankerande luckor, underdelen med 2 skåpsektionen samt. central byråsektion, samtliga beslag i mässing, höjd ca 225 cm, yttermått ca 175x73 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage
665949
2019-08-02