Skåp Jugend Art Nouveau

Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau
Skåp Jugend Art Nouveau

Klubbat för:

7 000 SEK

10 000 SEK

SKÅP, 1920-/30-tal, jugend / Art Nouveau, stomme i massiv betsad ek, 2-dealat, överdelen med central vitrinsektion med blyglasfönster samt. 2 flankerande luckor, underdelen med 2 skåpsektionen samt. central byråsektion, samtliga beslag i mässing, höjd ca 225 cm, yttermått ca 175x73 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

665949

2019-08-02