Corpus

Corpus
Corpus
Corpus
Corpus
Corpus
Corpus

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CORPUS, 1600/1700-tal, sannolikt portugisiskt kolonialarbete, elfenben, monterad på platta med sammet och svart träram, corpus höjd ca 18, största vidd 14, ramens höjd ca 57 cm

Ena handen borta, samt delar av fötterna, sprickor, nagg, slitage

665969

2019-08-03