Yngve Ekström Lamino fåtölj

Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj
Yngve Ekström Lamino fåtölj

Klubbat för:

3 600 SEK

3 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, 1900-talets andra hälft, formgivningsår 1956, Swedese, stomme i ek med armstöd i teak, klädsel i gult tyg, sitthöjd ca 38 cm

Bruksslitage, märken, repor, omklädda och renoverad

666081

2019-08-04