Skrivbord 1930-tal art deco
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, mörkbetsat björkfanér, 1930-tal, en låda i sargen, 2 dörrar med bakomliggande draglådor, skivan med svart intarsiabård, svärtade fötter, ca 162x86 cm höjd 77 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift beställt och tillverkat av Firma Otto Wretling, Umeå
Skivan med repor, bruksslitage
666101
2019-08-04