Kristian Solmer Vedel

Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel
Kristian Solmer Vedel

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtölj och 4 stolar modell "Modus", 5 delar, Riopalisander (Dalbergia Nigra) och svart skinn, formgiven 1963, tillverkad av Søren Willadsen, Vejen, Danmark, etikettmärkta, fåtölj H ca 76 cm, B ca 64 cm, sitthöjd ca 42 cm, stolar H ca 76 cm, sitthöjd ca 42 cm, B ca 45

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Slitage, patinerat skinn, skador på armlänen

666114

2019-08-18