Buffé björk
Klubbat för:
300 SEK
1 000 SEK
BUFFÉ på benställning, tidigt 1900-tal, renässansstil, betsad björk, fällklaff vid mitt, flankerat av skåpdörrar, spiralsvarvade ben, svärtade detaljer, höjd ink benställning ca 95, 160x50 cm, nyckel finns
Bruksslitage, skåpdörrarna kärvar något
666197
2019-08-04