Stolar roikokostil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 3 st., rokokostil, 1800-tal, skurna med bl a klofötter, bemålade i pärlgrått, stoppade dynor med textilklädsel, höjd ca 103, sitthöjd ca 48 samt djup 42 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, äldre förstärkingar under sitsarna, vissa något lösa i fogarna
666202
2019-08-04