Skrin med intarsiadekor

Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor
Skrin med intarsiadekor

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

800 SEK

SKRIN, 1800-talets slut, furu fanérad i olika träslag med intarsiadekor, höjd ca 11, 35x29 cm

Slitage, torrsprickor, fanéring är ställvis något bukig, locket är något skev

666368

2019-08-06