Josef Frank taklampa
2019-08-05
666373
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
JOSEF FRANK, modell 2560, taklampa, Firma Svenskt Tenn, stomme i mässing, skärm i vit textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm
Enstaka små fläckar, bruksslitage, SAV garanterar ej funktionen