Bägare och koppar

Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar
Bägare och koppar

Klubbat för:

4 400 SEK

1 500 SEK

BÄGARE samt KOPPAR, 3 st, silver, invändigt förgyllt, bägare, Johan Fredrik Hollman (verksam 1775-1828), Skänninge, kopp, Hans Wolrath (verksam 1725-1768), Arboga, 1740, kopp, Alexander Prytz (verksam 1784-1810), Strängnäs, 1804, kopp, Carl Fredrik Seseman (verksam 1781-1819), Arboga,1783, höjd ca 2.5-9 cm, totalvikt ca 102 g

Slitage, anlöpning, ställvis förlust av förgyllning, mindre repor och bucklor

666405

2019-08-06