Tillbaka till katalog

Ljuskrona Maria Theresia-stil

Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil
Ljuskrona Maria Theresia-stil

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia-stil, stomme i mässing behängd glasplattor samt. med olikformade slipade prismor, 5 ljusarmar, höjd ca 62, diameter 55 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

666411

Datum:

2019-08-05