Buffé England sekelskiftet 1900
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BUFFÉ, tidigt 1900-tal, England, mahogny, skuren dekor med bladverk och blomster, underdel med skåp och lådor, bakomliggande hyllplan, spegel med balustrar, beslag i mässing, höjd 200 cm, bredd 145 cm, djup 56 cm
Bruksslitage, något anlupen spegel, sprickor i trä
666501
2019-08-06