Skåp nyrenässans
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, nyrenässans, sekelskiftet 18/1900-tal, fanérat i valnöt och valnötsrot, beslag i mässing, låda i särg övanpå dörrpar med bakomliggande hylla, höjd ca 83, 72x41 cm
Bruksslitage, fläckar, märken, låset på dörrparet låsar ej, ställvis något blekt, spår av trämask
666535
2019-08-06