Skåp nyrenässans

Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans
Skåp nyrenässans

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅP, nyrenässans, sekelskiftet 18/1900-tal, fanérat i valnöt och valnötsrot, beslag i mässing, låda i särg övanpå dörrpar med bakomliggande hylla, höjd ca 83, 72x41 cm

Bruksslitage, fläckar, märken, låset på dörrparet låsar ej, ställvis något blekt, spår av trämask

666535

2019-08-06