Jardinjär i mässing
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JARDINJÄR, 1800-talets slut, hamrad och pressad mässing, hänklar i form av lejonhuvuden, på lejontassar, med insats i zink, längd ca 32 cm, höjd ca 15 cm
Senare insats, åldersrelaterat slitage
666553
2019-08-06