Jardinjär i mässing

Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing
Jardinjär i mässing

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JARDINJÄR, 1800-talets slut, hamrad och pressad mässing, hänklar i form av lejonhuvuden, på lejontassar, med insats i zink, längd ca 32 cm, höjd ca 15 cm

Senare insats, åldersrelaterat slitage

666553

2019-08-06