Gunnar Nylund golvvas Rörstrand
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GUNNAR NYLUND, golvvas, Rörstrand 1940-tal, 2:a sortering, stengods, glasyr i brunt och beige, rutdekor delvis i relief, två små hänkler, insats i plåt, signerad R Sweden GN, höjd ca 56 cm
Andrasortering
666619
2019-08-07