WMF jardinjär i nysilver

WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver
WMF jardinjär i nysilver

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WMF, Würtembergische Metallwarenfabrik, jardinjär, nysilver, jugend, 1900-talets början, oval form, genombrutet gallerverk, uppsvängda hänklar, fötter med tassavslut, blå glasinsats, undersidigt stämpelmärkt, höjd ca 11-16 cm, längd ca 54 cm

Försilvring med slitage.

666718

2019-08-13