Henri Marc bordsur
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HENRI MARC, bordsur, ca 1880, rokokostil, Paris, Frankrike, stomme i förgyllt mässing, krönt med en figurin av en bonde och häst i förgyllt mässing och järn, med dekorelement av allmoge redskap, höjd ca 36 cm
Bruksslitage, ej funktiontestad, SAV garanterar ej funktionen
666735
2019-08-09