Henri Marc bordsur

Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur
Henri Marc bordsur

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HENRI MARC, bordsur, ca 1880, rokokostil, Paris, Frankrike, stomme i förgyllt mässing, krönt med en figurin av en bonde och häst i förgyllt mässing och järn, med dekorelement av allmoge redskap, höjd ca 36 cm

Bruksslitage, ej funktiontestad, SAV garanterar ej funktionen

666735

2019-08-09