Byrå Hauptstil
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Hauptstil, 1900-talets första hälft, fanérat i palisander med intarsia blomsterdekor i olika träslag samt beslag i mässing och skiva i röd marmor, med 3 lådor, på avsmalande ben, höjd ca 81, 111x48 cm
CITES intyg medföljer
Bruksslitage
666748
2019-08-09