Klaffbord
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets andra, bemålat, delvis ådringsbemålat, sarg med 2 lådor, svarvade ben, längd klaff á 30-31, höjd ca 76,5, 113x63 cm
Slitage, möjligen senare bemålning med slitage
666782
2019-08-08