Stor skål Stig Lindberg
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), skål, Gustavsberg studio 1940-/50-tal, fajans, lövformad, handmålad dekor av blad och slingor i grönt, gult, blått och svart, signerad Gustavsberg studio SWEDEN 3 och målarsignatur för Ava Köhlin, höjd 14,5, längd 25, bredd 25 cm
Obetydlig glasyrnagg/glasyrmista på spetsen
666788
2019-08-19