Byrå rokoko alrot och alm
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, fanerad med alrot och alm, 1700-tal, rokoko, tre lådor, lådfronter med faner i rutmönster, beslag i förgylld brons, konturerad skiva, höjd ca 84, 111x68 cm, nyckel (1) medföljer
Senare bakstycke, slitage, fanerskador och bortfall, märken, ett beslag löst (vänstra frambenets avslut)
666819
2019-08-09