Byrå rokoko alrot och alm

Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm
Byrå rokoko alrot och alm

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BYRÅ, fanerad med alrot och alm, 1700-tal, rokoko, tre lådor, lådfronter med faner i rutmönster, beslag i förgylld brons, konturerad skiva, höjd ca 84, 111x68 cm, nyckel (1) medföljer

Senare bakstycke, slitage, fanerskador och bortfall, märken, ett beslag löst (vänstra frambenets avslut)

666819

2019-08-09