Matgrupp i valnöt design Bertil Fridhagen
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matgrupp, 5+2 dlr, Bodafors, 1960-tal, valnöt och valnötsfanér, bestående av: runt bord med avsmalnande ben, diameter ca 115 cm, 2 iläggsskivor vardera ca 55 cm, maxlängd 225 cm, samt 4 stolar med klädsel i strukturvävd beigevit textil, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage, repor, stolarnas klädsel med fläckar
666826
2019-08-09