Matgrupp i valnöt design Bertil Fridhagen

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BERTIL FRIDHAGEN, matgrupp, 5+2 dlr, Bodafors, 1960-tal, valnöt och valnötsfanér, bestående av: runt bord med avsmalnande ben, diameter ca 115 cm, 2 iläggsskivor vardera ca 55 cm, maxlängd 225 cm, samt 4 stolar med klädsel i strukturvävd beigevit textil, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, repor, stolarnas klädsel med fläckar

666826

2019-08-09