Carl Otto Hultén blandteknik

Carl Otto Hultén blandteknik
Carl Otto Hultén blandteknik
Carl Otto Hultén blandteknik
Carl Otto Hultén blandteknik

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL OTTO HULTÉN (1916-2015): "Vandring i drömmens trädgård", frottage i blyerts på papper, signerad C. O. Hultén, a tergo daterad 1948, bildyta ca 28,5x22,5 cm

PROVENIENS: Grafikern Gunnar Norrman (1912-2005) tillika vän med konstnären.

666878

2019-08-09