Joseph Nekola gris Plichta
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEPH NEKOLA, figurin i form av en gris, handmålad dekor av blommor, glaserat porslin, längd ca 43, höjd ca 28 cm, stämplad Plichta London England och målarsignatur Nekola pinxt
Krackelerad, smärre missfärgningar
666921
2019-08-09