Ingeborg Lundin Silvia glasservis
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
INGEBORG LUNDIN, "Silvia", glasservis, 54 dlr, Orrefors, formgivningsår 1957, bestående av: 8 champagnestrutar, 13 rödvinsglas, 12 starkvinsglas, 8 snapsglas, 12 selterglas, 1 karaff, höjd ca 7-24 cm
Bruksslitage, några mindre nagg, en vinglas har nerslipats
666947
2019-08-10