Wexiö Guld servisdelar

Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar
Wexiö Guld servisdelar

Klubbat för:

3 600 SEK

1 800 SEK

ARVID EKBERG, matservis, 47 dlr, Wexiö Guld, Gustavsberg, flintgods, bestående av 11 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 1 soppterrin med lock, tillbringare, såsskål, såssnipa, 8 olika uppläggningsfat, 6 kaffekoppar med fat

Bruksslitage, ställvis kraftigt guldslitage, medföljer 18 delar med nagg, missfärgningar o dyl: mattallrik, 3 förrättstallrikar, 5 kaffekoppar med fat, 3 uppläggningsfat samt 6 assietter

666985

2019-08-23