Collier med odlade pärlor

Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

COLLIER, 2 st, med odlade pärlor, doserade, lås i 18k vitguld, collier med odlade pärlor, ø ca 3.0-5.4 mm, låset stämplat, Hugo Lindgren, Stockholm, 1951, collier med odlade pärlor ø ca 3.2-6.2 mm, längd ca 61 cm respective ca 103 cm

Bruksslitage, odlade pärlorna med mindre ojämnheter på ytan

667004

2019-08-10