Henri Matisse litografi
Klubbat för:
6 600 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
HENRI MATISSE (Frankrike 1869-1954), efter, "Nu bleu", färglitografi från 1958 ur Verve nr 35-36, signerad och daterad H. Matisse 52, bildyta ca 35x25 cm
Zustandsbeschreibung
Kanter med obetydligt gulnade
667233
2019-08-12