Henri Matisse litografi

Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi

Klubbat för:

6 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

HENRI MATISSE (Frankrike 1869-1954), efter, "Nu bleu", färglitografi från 1958 ur Verve nr 35-36, signerad och daterad H. Matisse 52, bildyta ca 35x25 cm

Zustandsbeschreibung

Kanter med obetydligt gulnade

667233

2019-08-12