Jussi Mäntynen skulptur brons
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JUSSI MÄNTYNEN (Finland 1886-1978): Skulptur, stående brunbjörn, signerad och daterad JM 55, sockel med ingjuten text: "25 år i Barnängens Tekniska Fabrikers A.B", patinerad brons, gjutarstämpel E Pettersson Fud., höjd ca 14 cm
667251
2019-08-11