Klubbat för:
800 SEK
Schätzwert
800 SEK
Beschreibung
GRÖTSKÅL, KANNA, 1900-talets första hälft, Göteborg, med dekor av tomtar, flintgods, grötskålens längd 23 cm
Zustandsbeschreibung
Naggar samt krackeleringar
667268
2019-08-24
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner