Grötskål samt kanna Göteborg

Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

800 SEK

Beschreibung

GRÖTSKÅL, KANNA, 1900-talets första hälft, Göteborg, med dekor av tomtar, flintgods, grötskålens längd 23 cm

Zustandsbeschreibung

Naggar samt krackeleringar

667268

2019-08-24