Alvar Aalto fåtölj samt pall
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, "Modell 406", fåtölj, 2000-tal, formgivningsår 1938, Artek, Finland, stämplad ´´Original Alvar Aalto Design Artek´´, formböjd bok, klädsel i svart sadelgjord, sitthöjd ca 37 cm, YNGVE EKSTRÖM, "Primo", fotpall, 2000-tal, Swedese, formböjd bok, klädsel i svart sadelgjord, etikettmärkt, höjd ca 42 cm
Bruksslitage, märken, repor
667425
2019-08-12