Alvar Aalto fåtölj samt pall

Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall
Alvar Aalto fåtölj samt pall

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ALVAR AALTO, "Modell 406", fåtölj, 2000-tal, formgivningsår 1938, Artek, Finland, stämplad ´´Original Alvar Aalto Design Artek´´, formböjd bok, klädsel i svart sadelgjord, sitthöjd ca 37 cm, YNGVE EKSTRÖM, "Primo", fotpall, 2000-tal, Swedese, formböjd bok, klädsel i svart sadelgjord, etikettmärkt, höjd ca 42 cm

Bruksslitage, märken, repor

667425

2019-08-12