Minton terrin
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRIN, med lock, 1830-tal, Minton, England, modell "Chinese Marine - Opaque China", porslin, med flodlandsmotiv, stämplad undertill, höjd ca 27 cm
1 mindre glasyrnagg vid öppningen för sleven, i övrigt smärre krackelyr
667602
2019-08-13