Minton terrin

Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin
Minton terrin

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

TERRIN, med lock, 1830-tal, Minton, England, modell "Chinese Marine - Opaque China", porslin, med flodlandsmotiv, stämplad undertill, höjd ca 27 cm

1 mindre glasyrnagg vid öppningen för sleven, i övrigt smärre krackelyr

667602

2019-08-13