Soffgrupp
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFGRUPP (3), tidigt 1900-tal, betsad och lackat lövträ, stoppade dynor med textil klädsel med figural dekor, sitthöjd ca 44, total höjd 79 samt soffans längd 121 cm
Nagg, något lösa fogar, mindre lagningar, bruks och åldersrelaterat slitage
667611
2019-08-13