Spegel empire
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, empire, sannolikt Petter (Pehr) Gustaf Bylander (spegelfabrikör och skulptör i Göteborg 1804-52), bronserad, målad, förgylld, spegelglasfält flankerat av kolonner, dekor av lagerblad och krönande örn, mått 165x77 cm
Några skador och visst dekorbortfall
667636
2019-08-21