Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

SPEGEL, empire, sannolikt Petter (Pehr) Gustaf Bylander (spegelfabrikör och skulptör i Göteborg 1804-52), bronserad, målad, förgylld, spegelglasfält flankerat av kolonner, dekor av lagerblad och krönande örn, mått 165x77 cm

Zustandsbeschreibung

Några skador och visst dekorbortfall

667636

2019-08-21