Joan Miró etching

Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching
Joan Miró etching

Klubbat för:

21 000 SEK

Arviointi

25 000 SEK

Kuvaus

JOAN MIRÓ: (1893-1983) Série III (pl. 3) etsning och färgakvatint, 1953, signerad, daterad samt numrerad Miro 48/50, 1953. Editerad av Maeght, Paris, tryckmått ca 23,5x29,5 cm

Etching and colour aquatint, 1953, signed, dated and numbered.

LITTERATUR: Dupin 90

Kuntoraportti

Light- and mat stained

667673

Päivämäärä:

2019-08-13