Sengustavianska ljusstakar

Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med silvermonteringar stämplade Peter Ohlijn (mästare i Karlskrona (1777-1801/11), Karlskrona 1800, lösa ljusmanschetter, höjd 13 cm

Slitage, sprickor, bucklor, stearinrester på trä

667726

2019-08-16