Sengustavianska ljusstakar
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med silvermonteringar stämplade Peter Ohlijn (mästare i Karlskrona (1777-1801/11), Karlskrona 1800, lösa ljusmanschetter, höjd 13 cm
Slitage, sprickor, bucklor, stearinrester på trä
667726
2019-08-16