Skrivbyrå 1800-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BYRÅSEKRETÄR, 1800-talets första hälft, bemålad, övre lådan med nedfällbar front, invändigt med lådinredning, beslag i mässing i nyrenässans, höjd ca 89, 95x45 cm, nyckel medföljer till inre dörrlucka
Senare bemålad, senare äldre beslag, nyckel saknas till lådor
667735
2019-08-15