Skrivbyrå 1800-tal

Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal
Skrivbyrå  1800-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BYRÅSEKRETÄR, 1800-talets första hälft, bemålad, övre lådan med nedfällbar front, invändigt med lådinredning, beslag i mässing i nyrenässans, höjd ca 89, 95x45 cm, nyckel medföljer till inre dörrlucka

Senare bemålad, senare äldre beslag, nyckel saknas till lådor

667735

2019-08-15