Sockerskrin gräddkanna mm
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOCKERSKRIN, GRÄDDKANNA, BÄGARE 3 st., SKÅL, 1900-tal, bla A. Nilsson och K Andersson, höjd ca 3,5-9,5 cm, total vikt ca 522 g
Smärre slitage. Den större bägaren med smärre stötskada, sockerskinets låst defekt
667748
2019-08-14