Josef Frank taklampa
Klubbat för:
3 600 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
JOSEF FRANK, modell 2560, taklampa, även kallad ´Carl Larssons lampa´, Firma Svenskt Tenn, stomme i mässing, skärm i textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, saknar stickkontakt, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
667895
2019-08-15