Schatull med silverhandtag
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATULL, 1800-första hälft, 2 flaskor i slipat glas, fanérad med mahogny samt rot, handtag i silver, stämplad F Petschler, Göteborg 1830, höjd 17, 31x15 cm, nyckel finns
Åldersrelaterat slitage, ena flaskar med nagg vid mynning samt vid knopp
667923
2019-08-15